HABERLER


Tarih:18/11/2014

Ulukom Logitrans 2014 fuarında

19- 21 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (AHL yakını) İstanbul’da düzenlenecek olan Logitrans Transport Lojistik fuarına 9 nolu holde 202 nolu stand’da  (holdeki ilk sağ koridorda soldan 2. Stand) katılmaktayız. Lojistik ,  Nakliye,  Gümrükleme, Dış Ticaret, Depo , Antrepo ve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği konusundaki yazılım çözümlerimizi sergileyeceğimiz fuara teşriflerinizi rica ederiz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için www.lojistik.ulukom.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Ayrıca 21 Kasım  Cuma günü saat 13.30 – 15.00 arasında fuar’da 9 nolu holde bulunan forum alanında  Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği’nin de katılımı ile 2 yıldır geliştirmekte olduğumuz “Ulukom Liman ve Transit Gemi Acenteliği Yazılımı”nın tanıtımını yapacağımız bir toplantı düzenliyoruz. Otomatik proforma hazırlanmasından Gemi final hesabına kadar tüm süreçleri içeren , operasyon ve finans birimlerinin entegre ve uyumlu çalışmasını sağlayan sektörün ilk ERP’sini görebileceğiniz bu toplantıda sizi de  aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

Programın detaylarına http://www.ulukom.com.tr/Mailing/2014/LimanVeTransitGemiAcenteligi/  adresimizden ulaşabilirsiniz. Toplantı programı aşağıdadır.

 

13.00 - 13.30  Kayıt ve ikram

13.30 - 13.45   Açılış Konuşması

                       Emin Eminoğlu

                       Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği Genel Sekreteri       

13.45 – 15.00  Ulukom Liman ve Transit Gemi Acenteliği Yazılımı Sunumu

                       Erkin Fındık

                       Ulukom Bilgisayar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı  

 

Not: Ücretsiz fuar davetiyesi için http://www.logitrans.com.tr/online-davetiye.htm  deki formu doldurarak çıktı alabilir veya idemirel@ulukom.com.tr (İlknur Demirel)ile kontağa geçerek ofisimizden davetiye aldırabilirsiniz.  

Saygılarımızla

 

Ulukom Bilgisayar A.Ş.

Tel :    0216 680 35 35 (pbx)

Mail:   pazarlama@ulukom.com.tr

 

 

 

HABERLER


Tarih:07/05/2013

Lojistik Ekipmanları Dergisi Mayıs 2013 sayısında çıkan Ulukom haberi

Ulukom, lojistik yazılım sektöründe YILLARIN TECRÜBESİNİ sunuyor.

 

 

HABERLER


Tarih:08/01/2013

İhracat Dergisi Ocak 2013 sayısında Ulukomla ilgili yayınlanan haber21

Sektörel Yazılımlara Karşı Talep Artıyor.

 

Sektörel yazılımlara karşı talebin her geçen gün arttığına dikkat çeken Ulukom Bilgisayar Genel Müdürü Erkin Fındık, “Bir yandan sektörel yazılımların içerikleri zenginleşiyor, diğer yandan da sektörlerin kendi iç rekabeti, daha iyi ve entegre bir sistem ve daha verimli çalışma ihtiyacını doğuruyor.

 

 

Dış ticaret, gümrükleme ve lojistik sektörlerine yönelik yazılım üretmek amacıyla 1987 yılında kurulan Ulukom Bilgisayar, faaliyetlerine devam ediyor.

 

Sektörde en eski ve aynı zamanda toplam müşteri sayısı açısından da lider yazılım şirketi olduklarını belirten Ulukom Bilgisayar Genel Müdürü Erkin Fındık, “Yazılımlarımızı bu sektörlerde her ölçekte firma kullanabiliyor ve referanslarımızı biz www.ulukom.com.tr adresinde yayınlıyoruz. Bunun yanında marka bağımsız donanım ve teknik altyapı hizmetleri sunuyoruz ve mevcut bilgisayar sistemlerine teknik bakım hizmetleri veriyoruz.  Bizimle çalışan müşterilerimizin önemli bir kısmı bizi IT partneri olarak görüyor ve IT konusundaki her şeyi bizimle çözüyor. Böylece müşteri açısından da tek elden yürüyen ve daha kolay yönetilebilir bir süreç ortaya çıkıyor” dedi.

 

Dış Ticaret, Gümrükleme ve Lojistiğin birbiri ile bağlantılı olduğunu ve her birinin kendi içinde çok geniş alanlar olduğunu ifade eden Fındık, “Bu alanların dışına çıkmıyoruz ama yazılımımızdaki modül sayısını bu alanlardaki ihtiyaçlara göre sürekli artırıyoruz. Örneğin 2012’de Türkiye’nin Ortak Transit rejimine girmesi ile beraber NCTS (Transit Beyanname) yazılım modülümüzü ürün gamına ekledik. 2013 yılında gemi acentelerinin verdiği liman ve transit acentelik hizmetlerini kolaylaştıracak yeni bir ürün çıkartacağız. Bütün bu yeni program modülleri mevcut yazılımlarımızla entegre çalışıyorlar” diye konuştu.

 

Sektörel yazılımlara karşı talebin her geçen gün arttığına dikkat çeken Fındık, “Bir yandan sektörel yazılımların içerikleri zenginleşiyor, diğer yandan da sektörlerin kendi iç rekabeti,  daha iyi ve entegre bir sistem ve daha verimli çalışma ihtiyacını doğuruyor. Sonuç olarak kendi sektörlerinde fark yaratmak isteyen firmalar sektörel yazılımlara yöneliyorlar” dedi. 

 

“Yerli yazılım şirketleri birleşmek yerine bölünüyor“

 

Yazılım sektöründeki gelişmeleri sektörle bağıntılı olarak değerlendiren Fındık, “TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği Başkanı olarak bir değerlendirme yapmak gerekirse, Türkiye’de yazılım sektörü Türkiye bilişim pazarı içinde dünya ortalamasının çok altında bir pay alıyor. Yerli yazılım şirketleri birleşerek büyümek yerine bölünerek çoğalmayı tercih ediyorlar. Rekabet daha çok bir diğer şirketin yazdığı yazılımı aynı içerikle farklı arayüzlerle yazmak ve daha uygun fiyata sağlamak olarak algılanıyor. Oysaki dış ticaret, lojistik ve gümrükleme sektörlerinde pek çok niş alan var. Yenilikçilik yazılımın temel misyonu olmalı, yerli yazılım şirketleri özellikle lojistik sektörü ile ilgili üretecekleri yazılımları yabancı ülkelere de satabilirler. Böylece hem yerli lojistik sektöründe teknoloji kullanımı artar, hem de yazılım şirketlerinin 2023 yılı ihracat hedeflerine önemli bir katkısı olur” şeklinde konuştu.

 

Dış ticaret, lojistik ve gümrükleme sektörlerinde teknoloji kullanımının halen olması gereken seviyenin çok altında seyrettiğine değinen Fındık,  “Dış ticaret yapan şirketler,  dış ticarete ilişkin takiplerini standart muhasebe yazılımları ile yapmaya çalışıyorlar. Gümrükleme şirketleri gümrük beyannamelerini bakanlığın sisteminde tescil etmek için elektronik ortamı mecburen kullanıyorlar ama işletmelerinin diğer iş süreçlerini elektronik ortamda yönetmiyorlar. Lojistik şirketlerinin çoğunda sadece muhasebe yazılımı var, operasyon tarafında ofis yazılımları kullanıyorlar. Bu konuda bir eğitim ve bilgi eksikliği olduğu kesin ve bu da teknoloji kullanımına karşı bir çekingenlik yaratıyor. Bunun yanında güven eksikliği de var. Firmalar yazılımları biz yazılım şirketlerinden değil kendi meslektaşlarının ağzından memnunum, kullanıyorum şeklinde duymak istiyorlar” dedi.

 

Geçtiğimiz yılı yazılım satışları açısından yüzde 20’lik bir büyüme ile kapattıklarını söyleyen Fındık, “2012’nin,  Türkiye’de büyümenin yavaşladığı ve projelerin genellikle ertelendiği bir sene olduğunu göz önünde bulundurarak bu büyüme oranını önemli buluyoruz. 2013’te de özellikle lojistik sektöründeki yazılım satışlarında önemli bir ilerleme kaydedeceğimizi öngörüyoruz” dedi.

 

 

 

HABERLER


Tarih:18.11.2012

Ulukom Logitrans Transport 2012 fuarına katıldı ve TOBB UND ile birlikte Transit beyanname (NCTS) konulu bir seminer düzenledi.

Yoğun katılıma sahne olan seminer'de Türkiye'nin 1 Aralık 2012 tarihinde Ortak Transit Rejimi'ne girişi sonrası yaşanacak gelişmeler ve uygulamalar değerlendirildi ve Ulukom NCTS yazılımını kullanmanın getireceği kolaylık ve ayrıcalıklar  katılımcılarla paylaşıldı. Fuar'a katılım öncesi aşağıdaki davet yazısı ve 1 Aralık 2012 sonrası 

http://212.58.4.117/Mailing/2012/NCTS_02_03_2012/index.html    link'indeki duyuru tüm sektöre gönderildi.  

   

     Sayın İlgili,

 Konu : 15-17 Kasım Logitrans Transport Lojistik Fuarı ve 17 Kasım saat 14’de düzenleyeceğimiz “NCTS (transit beyanname) uygulaması ve UNDnet kapsamlı teminat sistemi “ konulu seminer davetimiz
 
 
15- 17 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (AHL yakını) İstanbul’da düzenlenecek olan Logitrans Transport Lojistik fuarına 10 nolu holde 213 nolu stand’da (THY stand’ının arkası, İtalya stand’ının karşısı) katılmaktayız. Lojistik , Nakliye, Gümrükleme, Dış Ticaret, Depo , Antrepo ve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği konusundaki yazılım çözümlerimizi sergileyeceğimiz fuara teşriflerinizi rica ederiz.   
Ayrıca 17 Kasım Cumartesi günü saat 14- 16 arasında fuar’daki 9 nolu holdeki forum alanında TOBB UND Lojistik yatırımları A.Ş. ile birlikte NCTS (Transit beyanname) uygulaması ve UNDnet Kapsamlı Teminat Sistemi konulu bir seminerdüzenliyoruz. Türkiye’nin, 1 Aralık 2012 tarihinde girmek için çalışmalar yürüttüğü “Ortak Transit Rejimi” ve yeni teminat sistemi ile ilgili sorularınıza cevap bulabileceğiniz bu seminerde de sizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
 
Program:
14.00 – 14.45  NCTS (Transit beyanname) uygulaması
Erkin Fındık / Genel Müdür / Ulukom Bilgisayar Ltd. Şti.
14.45 -  15.00  Soru – Cevap
15.00 – 15.30 UNDnet Kapsamlı Teminat Sistemi
Selçuk Yılmaz / Genel Müdür / TOBB UND Lojistik Yatırım A.Ş.
15.30 – 15.45 Soru-Cevap
 
LCV : İlknur Demirel (0216 680 35 35 pbx)
 
 
Not: Ücretsiz davetiye için http://www.logitrans.com.tr/online-davetiye.htm deki formu doldurarak çıktı alabilir veya  idemirel@ulukom.com.tr (İlknur Demirel)ile kontağa geçerek ofisimizden davetiye aldırabilirsiniz. Lojistik ile ilgili ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen http://lojistik.ulukom.com.tr/ sitesini ziyaret ediniz.
 
 

Saygılarımızla

Ulukom Bilgisayar Ltd. Şti.