HABERLER


Tarih:27/05/2015

Avrupalı yazılımcılar ve sivil toplum kuruluşları yetkilileri Ulukom’un ev sahipliğinde İstanbul’da bir araya geliyorlar.

Avrupalı Gümrük ve Lojistik Yazılımcıları Birliği (ETN)’nin bu yıl ki  yıllık toplantısı  28-29 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul’da Larespark Otel /Taksim’de  gerçekleştirilecek. Kimi yerel, kimi global boyutta hizmet veren 20 yazılım şirketi yetkililerinin katılacağı toplantı ilk kez İstanbul’da yapılacak.

Ulukom’un ev sahibi üye sıfatıyla katılacağı ve özel bir sunum yapacağı toplantıda;  gerek Avrupa’da,  gerekse Türkiye’de son 1 yıl içinde gümrükleme ve lojistik alanında  yaşanan değişimler yazılım şirketleri yetkilileri ve konuk konuşmacılar tarafından değerlendirilecek.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bilgi İşlem daire başkanı Hasan Baytok, Şube başkanı Bekir Gümüş, Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği Başkan Yardımcısı Kenan Türkantos ve Utikad Genel Müdürü Cavit Uğur Türkiye adına konuk konuşmacı olarak katılırken,

EU DG Taxud’dan Risk yönetim birim başkanı Manuela Cabral, Clecat ’den Mauro Giffoni , European Shipper’s Council’dan  Godfried Smit ve World Shipping Council’dan  Damian Viccars da yabancı konuk konuşmacı olarak toplantıya katılacaklar.