HABERLER


Tarih:24/11/2013

Ulukom Logitrans Transport Lojistik Fuarına Katıldı

21- 23 Kasım 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (AHL yakını) İstanbul’da düzenlenen Logitrans Transport Lojistik fuarına  katılan Ulukom,  fuarda Lojistik , Nakliye, Gümrükleme, Dış Ticaret, Depo , Antrepo ve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği konusundaki yazılım çözümlerini sergiledi.

 

HABERLER


Tarih:14/10/2013

Ulukom 6. Mersin Lojistik Fuarına katıldı

Fuarın açılışı Ekonomi Bakanı Sn. Zafer Çağlayan tarafından yapıldı.

 

 

 

 

 

 

HABERLER


Tarih:18/11/2014

Ulukom Logitrans 2014 fuarında

19- 21 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (AHL yakını) İstanbul’da düzenlenecek olan Logitrans Transport Lojistik fuarına 9 nolu holde 202 nolu stand’da  (holdeki ilk sağ koridorda soldan 2. Stand) katılmaktayız. Lojistik ,  Nakliye,  Gümrükleme, Dış Ticaret, Depo , Antrepo ve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği konusundaki yazılım çözümlerimizi sergileyeceğimiz fuara teşriflerinizi rica ederiz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için www.lojistik.ulukom.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Ayrıca 21 Kasım  Cuma günü saat 13.30 – 15.00 arasında fuar’da 9 nolu holde bulunan forum alanında  Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği’nin de katılımı ile 2 yıldır geliştirmekte olduğumuz “Ulukom Liman ve Transit Gemi Acenteliği Yazılımı”nın tanıtımını yapacağımız bir toplantı düzenliyoruz. Otomatik proforma hazırlanmasından Gemi final hesabına kadar tüm süreçleri içeren , operasyon ve finans birimlerinin entegre ve uyumlu çalışmasını sağlayan sektörün ilk ERP’sini görebileceğiniz bu toplantıda sizi de  aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

Programın detaylarına http://www.ulukom.com.tr/Mailing/2014/LimanVeTransitGemiAcenteligi/  adresimizden ulaşabilirsiniz. Toplantı programı aşağıdadır.

 

13.00 - 13.30  Kayıt ve ikram

13.30 - 13.45   Açılış Konuşması

                       Emin Eminoğlu

                       Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği Genel Sekreteri       

13.45 – 15.00  Ulukom Liman ve Transit Gemi Acenteliği Yazılımı Sunumu

                       Erkin Fındık

                       Ulukom Bilgisayar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı  

 

Not: Ücretsiz fuar davetiyesi için http://www.logitrans.com.tr/online-davetiye.htm  deki formu doldurarak çıktı alabilir veya idemirel@ulukom.com.tr (İlknur Demirel)ile kontağa geçerek ofisimizden davetiye aldırabilirsiniz.  

Saygılarımızla

 

Ulukom Bilgisayar A.Ş.

Tel :    0216 680 35 35 (pbx)

Mail:   pazarlama@ulukom.com.tr

 

 

 

HABERLER


Tarih:07/05/2013

Lojistik Ekipmanları Dergisi Mayıs 2013 sayısında çıkan Ulukom haberi

Ulukom, lojistik yazılım sektöründe YILLARIN TECRÜBESİNİ sunuyor.

 

 

HABERLER


Tarih:08/01/2013

İhracat Dergisi Ocak 2013 sayısında Ulukomla ilgili yayınlanan haber21

Sektörel Yazılımlara Karşı Talep Artıyor.

 

Sektörel yazılımlara karşı talebin her geçen gün arttığına dikkat çeken Ulukom Bilgisayar Genel Müdürü Erkin Fındık, “Bir yandan sektörel yazılımların içerikleri zenginleşiyor, diğer yandan da sektörlerin kendi iç rekabeti, daha iyi ve entegre bir sistem ve daha verimli çalışma ihtiyacını doğuruyor.

 

 

Dış ticaret, gümrükleme ve lojistik sektörlerine yönelik yazılım üretmek amacıyla 1987 yılında kurulan Ulukom Bilgisayar, faaliyetlerine devam ediyor.

 

Sektörde en eski ve aynı zamanda toplam müşteri sayısı açısından da lider yazılım şirketi olduklarını belirten Ulukom Bilgisayar Genel Müdürü Erkin Fındık, “Yazılımlarımızı bu sektörlerde her ölçekte firma kullanabiliyor ve referanslarımızı biz www.ulukom.com.tr adresinde yayınlıyoruz. Bunun yanında marka bağımsız donanım ve teknik altyapı hizmetleri sunuyoruz ve mevcut bilgisayar sistemlerine teknik bakım hizmetleri veriyoruz.  Bizimle çalışan müşterilerimizin önemli bir kısmı bizi IT partneri olarak görüyor ve IT konusundaki her şeyi bizimle çözüyor. Böylece müşteri açısından da tek elden yürüyen ve daha kolay yönetilebilir bir süreç ortaya çıkıyor” dedi.

 

Dış Ticaret, Gümrükleme ve Lojistiğin birbiri ile bağlantılı olduğunu ve her birinin kendi içinde çok geniş alanlar olduğunu ifade eden Fındık, “Bu alanların dışına çıkmıyoruz ama yazılımımızdaki modül sayısını bu alanlardaki ihtiyaçlara göre sürekli artırıyoruz. Örneğin 2012’de Türkiye’nin Ortak Transit rejimine girmesi ile beraber NCTS (Transit Beyanname) yazılım modülümüzü ürün gamına ekledik. 2013 yılında gemi acentelerinin verdiği liman ve transit acentelik hizmetlerini kolaylaştıracak yeni bir ürün çıkartacağız. Bütün bu yeni program modülleri mevcut yazılımlarımızla entegre çalışıyorlar” diye konuştu.

 

Sektörel yazılımlara karşı talebin her geçen gün arttığına dikkat çeken Fındık, “Bir yandan sektörel yazılımların içerikleri zenginleşiyor, diğer yandan da sektörlerin kendi iç rekabeti,  daha iyi ve entegre bir sistem ve daha verimli çalışma ihtiyacını doğuruyor. Sonuç olarak kendi sektörlerinde fark yaratmak isteyen firmalar sektörel yazılımlara yöneliyorlar” dedi. 

 

“Yerli yazılım şirketleri birleşmek yerine bölünüyor“

 

Yazılım sektöründeki gelişmeleri sektörle bağıntılı olarak değerlendiren Fındık, “TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği Başkanı olarak bir değerlendirme yapmak gerekirse, Türkiye’de yazılım sektörü Türkiye bilişim pazarı içinde dünya ortalamasının çok altında bir pay alıyor. Yerli yazılım şirketleri birleşerek büyümek yerine bölünerek çoğalmayı tercih ediyorlar. Rekabet daha çok bir diğer şirketin yazdığı yazılımı aynı içerikle farklı arayüzlerle yazmak ve daha uygun fiyata sağlamak olarak algılanıyor. Oysaki dış ticaret, lojistik ve gümrükleme sektörlerinde pek çok niş alan var. Yenilikçilik yazılımın temel misyonu olmalı, yerli yazılım şirketleri özellikle lojistik sektörü ile ilgili üretecekleri yazılımları yabancı ülkelere de satabilirler. Böylece hem yerli lojistik sektöründe teknoloji kullanımı artar, hem de yazılım şirketlerinin 2023 yılı ihracat hedeflerine önemli bir katkısı olur” şeklinde konuştu.

 

Dış ticaret, lojistik ve gümrükleme sektörlerinde teknoloji kullanımının halen olması gereken seviyenin çok altında seyrettiğine değinen Fındık,  “Dış ticaret yapan şirketler,  dış ticarete ilişkin takiplerini standart muhasebe yazılımları ile yapmaya çalışıyorlar. Gümrükleme şirketleri gümrük beyannamelerini bakanlığın sisteminde tescil etmek için elektronik ortamı mecburen kullanıyorlar ama işletmelerinin diğer iş süreçlerini elektronik ortamda yönetmiyorlar. Lojistik şirketlerinin çoğunda sadece muhasebe yazılımı var, operasyon tarafında ofis yazılımları kullanıyorlar. Bu konuda bir eğitim ve bilgi eksikliği olduğu kesin ve bu da teknoloji kullanımına karşı bir çekingenlik yaratıyor. Bunun yanında güven eksikliği de var. Firmalar yazılımları biz yazılım şirketlerinden değil kendi meslektaşlarının ağzından memnunum, kullanıyorum şeklinde duymak istiyorlar” dedi.

 

Geçtiğimiz yılı yazılım satışları açısından yüzde 20’lik bir büyüme ile kapattıklarını söyleyen Fındık, “2012’nin,  Türkiye’de büyümenin yavaşladığı ve projelerin genellikle ertelendiği bir sene olduğunu göz önünde bulundurarak bu büyüme oranını önemli buluyoruz. 2013’te de özellikle lojistik sektöründeki yazılım satışlarında önemli bir ilerleme kaydedeceğimizi öngörüyoruz” dedi.

 

 

 

HABERLER


Tarih:18.11.2012

Ulukom Logitrans Transport 2012 fuarına katıldı ve TOBB UND ile birlikte Transit beyanname (NCTS) konulu bir seminer düzenledi.

Yoğun katılıma sahne olan seminer'de Türkiye'nin 1 Aralık 2012 tarihinde Ortak Transit Rejimi'ne girişi sonrası yaşanacak gelişmeler ve uygulamalar değerlendirildi ve Ulukom NCTS yazılımını kullanmanın getireceği kolaylık ve ayrıcalıklar  katılımcılarla paylaşıldı. Fuar'a katılım öncesi aşağıdaki davet yazısı ve 1 Aralık 2012 sonrası 

http://212.58.4.117/Mailing/2012/NCTS_02_03_2012/index.html    link'indeki duyuru tüm sektöre gönderildi.  

   

     Sayın İlgili,

 Konu : 15-17 Kasım Logitrans Transport Lojistik Fuarı ve 17 Kasım saat 14’de düzenleyeceğimiz “NCTS (transit beyanname) uygulaması ve UNDnet kapsamlı teminat sistemi “ konulu seminer davetimiz
 
 
15- 17 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (AHL yakını) İstanbul’da düzenlenecek olan Logitrans Transport Lojistik fuarına 10 nolu holde 213 nolu stand’da (THY stand’ının arkası, İtalya stand’ının karşısı) katılmaktayız. Lojistik , Nakliye, Gümrükleme, Dış Ticaret, Depo , Antrepo ve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği konusundaki yazılım çözümlerimizi sergileyeceğimiz fuara teşriflerinizi rica ederiz.   
Ayrıca 17 Kasım Cumartesi günü saat 14- 16 arasında fuar’daki 9 nolu holdeki forum alanında TOBB UND Lojistik yatırımları A.Ş. ile birlikte NCTS (Transit beyanname) uygulaması ve UNDnet Kapsamlı Teminat Sistemi konulu bir seminerdüzenliyoruz. Türkiye’nin, 1 Aralık 2012 tarihinde girmek için çalışmalar yürüttüğü “Ortak Transit Rejimi” ve yeni teminat sistemi ile ilgili sorularınıza cevap bulabileceğiniz bu seminerde de sizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
 
Program:
14.00 – 14.45  NCTS (Transit beyanname) uygulaması
Erkin Fındık / Genel Müdür / Ulukom Bilgisayar Ltd. Şti.
14.45 -  15.00  Soru – Cevap
15.00 – 15.30 UNDnet Kapsamlı Teminat Sistemi
Selçuk Yılmaz / Genel Müdür / TOBB UND Lojistik Yatırım A.Ş.
15.30 – 15.45 Soru-Cevap
 
LCV : İlknur Demirel (0216 680 35 35 pbx)
 
 
Not: Ücretsiz davetiye için http://www.logitrans.com.tr/online-davetiye.htm deki formu doldurarak çıktı alabilir veya  idemirel@ulukom.com.tr (İlknur Demirel)ile kontağa geçerek ofisimizden davetiye aldırabilirsiniz. Lojistik ile ilgili ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen http://lojistik.ulukom.com.tr/ sitesini ziyaret ediniz.
 
 

Saygılarımızla

Ulukom Bilgisayar Ltd. Şti.

 

 

 

 

 

HABERLER


Tarih:10.07.2012

Ulukom çözümlerini dünya ile entegre ediyor.

Ulukom, proje çerçevesinde Avrupalı gümrük yazılım hizmet sağlayıcıları platformu olan EurTradeNet’e önce üye,  sonra da 2011 yılı Eylül ayında partner oldu. Platform’a üye ve partner olan şirketler,  kendi aralarında oluşturdukları mesaj platformu ile veri alışverişi yaparak,  müşterilerine tek veri girişi yaptırarak,  tüm Avrupa ülkelerine yönelik giriş özet beyanı (ENS) , çıkış özet beyanı (EXS)  ve transit beyan (NCTS) verdirmeyi amaçlıyorlar. Ulukom projeyi 20 Temmuz 2012 itibariyle başarı ile tamamlayarak Türkiye ile Avrupa arasında gümrük beyan sistemleri için bir köprü oluşturdu. Çözümle ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen arayınız 0216 6803535 (pbx).  

 

HABERLER


Tarih:08/08/2012

Ulukom, yurtiçi ve yurtdışı transit taşımcılıktaki yeniliklere ilişkin çeşitli illerde toplantılar düzenledi.

Toplantılar 26 Haziran 2012 saat 14-16 arası İstanbul’da İMEAK Deniz Ticaret Odası konferans salonu’nda , 3 Temmuz 2012 saat 14-16 arası İzmir’de İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir şubesi meclis salonu’nda , 4 Temmuz 2012 saat 14-16 arası Mersin’de Mersin Deniz Ticaret Odası konferans salonu’nda ve 24/07/2012 saat 14-16 arası İskenderun’da İskenderun Deniz Nakliyeciler Derneği konferans  salonunda düzenlenmiş ve toplantılara çok sayıda lojistik ve gümrükleme  ile ilgili şirket katılmıştır. İstanbul toplantımızın davet yazısı ve toplantı içeriği aşağıdadır:

 

Türkiye, bu yıl içinde Ortak Transit Rejimine girecek ve Türk gümrük idaresine verilen transit beyanlar Ortak Transit Rejime taraf olan diğer ülkelerde de geçerli olacaktır. 31/07/2012 tarihinden sonra transit taşımalarda gümrüğe sunulan teminatların kapsamlı teminata dönüştürülmesi veya transit taşımalar için bir teminat sağlayıcı’nın teminatının kullanılması gerekecektir. Bunun yanında, 1/1/2012 den beri TC Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın web ortamında çalışan NCTS sistemi üzerinden verilen transit beyannameler, bir süredir yazılım şirketlerinin ürettiği yazılımlar tarafından da verilebilmektedir. Kısaca transit taşımacılıkta ciddi değişiklikler olmakta ve transit taşımacılık yapan ve/veya transit taşımaya ilişkin beyanda bulunan şirketlerin yeni uygulamalara ilişkin zor durumda kalmamaları için bilgi sahibi olmaları ve teminat ve yazılım açısından gerekli hazırlıkları yapmaları gerekmektedir.

 
Transit taşımacılıktaki bu çok önemli ve yeni değişikliklerden hareketle bilgilendirme amaçlı olarak İstanbul Deniz Ticaret Odası Konferans Salonunda 26 Haziran 2012 Salı günü saat 14-16 saatleri arasında TOBB UND Lojistik Yatırım A.Ş.’nin de katkısı ve desteği ile bir toplantı düzenlemiş bulunmaktayız. Toplantıya katılımınızı temenni ederiz.
 
Yer : İstanbul Deniz Ticaret Odası Konferans Salonu
Tarih : 26 Haziran 2012 Salı günü saat 14.00-16.00 arası
 
Program:
14.00 – 14.45 NCTS (Transit beyanname) uygulaması
Erkin Fındık / Genel Müdür / Ulukom Bilgisayar Ltd. Şti.
14.45 - 15.00 Soru – Cevap
15.00 – 15.30 UNDnet Kapsamlı Teminat Sistemi
Selçuk Yılmaz / Genel Müdür / TOBB UND Lojistik Yatırım A.Ş.
15.30 – 15.45 Soru-Cevap
 
LCV : İlknur Demirel (0216 680 35 35 pbx)
 
Toplantıda cevap bulabileceğiniz sorulardan birkaçı:
 
Türkiye’nin Ortak Transit Rejimine girişi sonrası yurtiçi ve yurtdışı transit işlemlerinde ne gibi yenilik ve kolaylıklar olacaktır ?
31 Temmuz 2012 sonrası teminat sisteminde ne gibi değişiklikler olacak ve yurtiçi ve yurt dışı transit işlemleri bundan nasıl etkilenecektir ?
Transit Beyannamenin bir yazılım şirketinin uygulaması kullanılarak verilmesi gümrüğün kendi web uygulamasına göre ne gibi farklar ve faydalar sağlamaktadır ?
 
Saygılarımızla
 
Erkin Fındık
 
Genel Müdür
 

HABERLER


Tarih:22/10/2007

Ulukom ile UND arasında “UND Lojistik ERP yazılımı” projesi ile ilgili işbirliği sözleşmesi imzalandı.

UND Lojistik ERP yazılımı sahibi üyeler hiçbir ek bedel ödemeden yeni versiyona geçirilecek ve destek hizmetlerini aynı şartlarla Ulukom’dan almaya devam edeceklerdir.
 
Bu sözleşme ile beraber,  henüz lojistik (ERP) yazılımı kullanmayan UND üyelerine yönelik olarak sınırlı süre için, özel bir lojistik yazılımı kampanya başlatılmıştır.
 
Lojistik ERP Yazılımı kullanan şirketler, işletmelerini hem operasyonel hem de mali açıdan daha iyi kontrol etme imkanı sayesinde hizmet kalitesini artırma fırsatı yakalayacak ve kendilerine rekabet avantajı sağlayabileceklerdir.  
 
Ulukom 35 kişilik ekibi ile   1987’den beri Lojistik, Gümrükleme ve Dış Ticaret konularında 700’ü aşkın müşterisine Türkiye’nin her yanında hizmet vermektedir.  Yazılım referanslarını  web sitemizdeki referanslar bölümünden incelenebilir.   Programın ücretsiz demosu (gösterimi) Türkiye’nin her yerinde ücretsiz olarak yapılmaktadır.
 
 UND üyelerine özel kampanya  bilgisi için  0212 21 26 92 (pbx) i arayabilir veya pazarlama@ulukom.com.tr ye mail atabilirsiniz.
 
 
 

HABERLER


Tarih:07/06/2008

Türkiye’nin elektronik imzalı ilk Gümrük Beyannamesi Ulukom’dan

Türkiye’nin elektronik imzalı ilk Gümrük Beyannamesi Ulukom’dan

 

Sayın İlgili;
 
 1 Mayıs 2008 tarihinde e-mail yoluyla, Gümrüklerde elektronik imza uygulamasının pilot olarak AHL ve Ankara Tır Gümrüğü’nde yakında başlayacağını ve gerekli testler tamamlandıktan sonra tüm Türkiye’de kullanıma geçileceğini duyurmuştuk.   Bu çerçevede 03/06/2008 itibariyle AHL’de detay beyanların elektronik imzalı tesciline ilişkin pilot çalışma Gümrük Müsteşarlığı tarafından başlatılmıştır. Türkiye’de elektronik imzalı ilk beyanname tescili  06/06/2008 tarihinde AHL’den deneme yaptığımız müşteriler aracılığı ile Ulukom Gümrük İşlemleri Programı kullanılarak alınmış bulunmaktadır. Pilot uygulamaya çok yakında özet beyan uygulaması ve diğer bazı gümrükler de dahil edilecektir.
 
 Yeni uygulamanın tüm sektöre hayırlı olmasını diliyoruz. 
 
 İhracatçı Birlikleri de elektronik imza’ya geçeceğini, bir süre elektronik imzalı ve imzasız e-birlik onayının paralel yürüyeceğini ve 2008 yılı bitmeden İhracatçı Birliklerinde e-birlik onaylarının elektronik imzalı olmasının zorunlu hale getirileceğini duyurmuştur. İhracatçı Birlikleri elektronik imzalı birlik onayı kabulune, gerekli prosedürler belirlendikten sonra birkaç gün içinde başlayacaktır.
 
Elektronik imza’ya dair bilgilendirme toplantılarımızla bugün İzmir’de (10 Haziran 2008 saat 16.00’da Ege İhracatçı Birlikleri Konferans Salonunda), 17 Haziran Salı günü ise Mersin’de (Akdeniz İhracatçılar Birliği Konferans Salonunda saat 15.30’da) olacağız. Toplantılarımız ücretsiz olup yazılımlarımızı kullanan veya kullanmayan tüm firmalar davetlidir.
 
Elektronik imza’ya dair sorularınız, Nitelikli Elektronik Sertifika (Nes), Ulukom Gümrük İşlemleri Detay ve Özet Beyan Programları ile ilgili bilgi almak için
 
 
 Tel:   (0212) 212 26 92 PBX
 

 e-mail: pazarlama@ulukom.com.tr

 

 

 

HABERLER


Tarih:07.07.2007

ULUKOM BİLGİSAYAR 20 YAŞINDA

Resmi Büyütmek için Tıklayın 

 

 

ULUKOM , TİM Başkanı OĞUZ SATICI,  Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanı TAMER DİNÇŞAHİN, İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (İGMD) Başkanı CİHANGİR ONGER VE TÜBİDER Başkanı AKİF ŞİMŞEK’in katıldığı bir davetle  20.yılını kutladı..

 

 

“ULUKOM BİLGİSAYAR” 20 YAŞINDA...

 

 

Ulukom Bilgisayar, 20. kuruluş yıldönümünü, Ramada Plaza İstanbul Hotel’de düzenlediği bir davet ile kutladı. Kutlama yemeğine, Ulukom çalışanlarının yanı sıra; aralarında bilişim, dış ticaret, nakliye ve gümrükleme sektörleri STK yöneticileri ve Ulukom müşterilerinin de bulunduğu yaklaşık 250 kişilik bir davetli grubu katıldı.
 
TİM Başkanı Oğuz Satıcı’nın da katıldığı kutlama yemeğinde , TÜBİDER Başkanı Akif Şimşek, Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanı Tamer Dinçşahin  ve İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (İGMD) Başkanı  Cihangir Onger birer konuşma yaptılar.
 
 
 
 
 
Resmi Büyütmek için Tıklayın     Resmi Büyütmek için Tıklayın    Resmi Büyütmek için tıklayın
 
 
 
Akif Şimşek, konuşmasında TÜBİDER olarak her sektörde olduğu gibi Ulukom’un faaliyet gösterdiği sektörlerde de bilişim alt yapısını güçlendirmeye çalıştıklarına konuşmasında değindi. Tamer Dinçşahin konuşmasında genelde bu tür gecelerde güzel sözler sarf edildiğini, ancak kendisinin tüm samimiyeti ile, temsil ettiği kurum adına, Ulukom ile oluşturdukları çözüm ortaklıkları konusunda son derece memnun olduklarını belirtti.  Cihangir Onger ise, kurumlardaki devamlılığın son derece önemli olduğunu belirterek, genç bir sektör olan BT sektöründe 20. Yılını kutlamanın son derece önem taşıdığını ifade etti.
 
 
Resmi Büyütmek için Tıklayın
 
 
 
 
Ulukom Bilgisayar Eş Genel Müdürü Erkin Fındık, 1990’lı yıllarda BT sektöründe artan rekabet sebebi ile Dış Ticaret, Gümrükleme ve Lojistik konularında uzmanlaşmayı seçtiklerini ve bu sektörlere yönelik ürettikleri uçtan uca yazılım ve donanım çözümleri ile rakiplerine göre fark yarattıklarını belirterek; müşterilerinin tek elden BT konusunda tüm hizmetleri alabilmeleri ayrıcalığının, bu konuya ayırmaları gereken kaynakları azalttığını ve verimliliği artırdığını vurguladı. Uygulama servis sağlayıcılığı modeli ile sektörel yazılım kiralaması ve sektörlere özel paket döküman arşiv çözümlerinin ilk kez Ulukom tarafından sektörlere sunulduğunu , TİM ve UND gibi STK’larla yapılan işbirliklerine özel önem verdiklerini ve TİM’in koordinasyonunda yürütülen ve UND ve İstanbul Gümrük Müşavirleri derneğinin de içinde olduğu “Dış Ticarette e-belge “ projesinde de ilgili STK’larla işbirliği içinde olmaktan büyük mutlululuk duyduklarını ifade etti.
 
 
Resmi Büyütmek için Tıklayın    Ulukom Bilgisayar’ın diğer Eş Genel Müdürü İlker Pakten ise konuşmasında, Ulukom olarak Progress veritabanı ve yazılım geliştirme araçları kullanarak, yazılım üretiminde müşteri odaklı bir politika izlediklerini, kullandıkları teknolojilerde ise, sadece bugünün değil gelecekte oluşabilecek müşteri taleplerini göz önüne aldıklarını vurguladı. 2008 yılında gerçekleştirecekleri bir dizi yazılım teknolojisi kullanımları ile sektörel liderliklerini sürdürmeye devam edeceklerini belirten Pakten; geleceğin teknolojilerinde de Ulukom’un her zaman müşterilerinin yanında yer alarak, onların kurumsal ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini ifade etti.
 
 

Her iki genel müdür de konuşmalarında, başarılarının arkasında Ulukom çalışanlarının özverili emeklerinin bulunduğunu özellikle vurgulayarak; hizmet verdikleri sektörlerin özel bilgi ve uzmanlık gerektirdiğini, hizmet kalitelerini, Ulukom’da ortalama çalışma süresinin 5 yılın üzerinde olmasından ötürü üst düzeyde tutabildiklerini ve çalışan memnuniyetine de büyük önem verdiklerini sözlerine eklediler. 

 
Beşinci, onuncu ve on beşinci yılını dolduran Ulukom çalışanlarına Oğuz Satıcı, Akif Şimşek, Tamer Dinçşahin, Cihangir Onger ve diğer sektör temsilcileri tarafından çeşitli plaketlerin verildiği gecede; müşteri röportajları destekli, Ulukom’u anlatan bir tanıtım filmi gösterimi gerçekleştirildi ve özel 20. Yıl Pastası kesildi. Gecenin ilerleyen saatlerinde davetliler canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler.
 
 
Resmi Büyütmek için Tıklayın                     Resmi Büyütmek için Tıklayın
 
 
 
Resmi Büyütmek için Tıklayın                    Resmi Büyütmek için Tıklayın
 
 
 
 
FİRMA HAKKINDA:
 
 
 Ulukom Bilgisayar, kurulduğu 1987 yılından bu yana, hem yazılım hem de donanım konusunda, “KOBİ”ler ve “Kurumsal Şirketler” için bütünleşik BT çözümleri sunmasıyla tanınan bir bilişim firması. Dış ticaret, gümrükleme, nakliye ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlere ve depolar ve antrepolara yönelik yazılımlar geliştiren Ulukom; özellikle dış ticaret ve gümrükleme sektöründeki yazılım satışları açısından sektör lideri konumuyla dikkat çekiyor. Ulukom, 35 kişilik ekibi ile İstanbul Mecidiyeköy Merkez ofisi ve İTÜ Ayazağa Kampüsü Arı Teknokent’teki şubesinde faaliyet gösteriyor. Ulukom yazılım üretiminde Progress ürünlerini kullanıyor... Donanım alanında ise, kişisel bilgisayar ve kişisel bilgisayar tabanlı çok kullanıcılı sistemlerin satışı; LAN, WAN (yerel ve geniş alan networkleri) kuruluşu ve satış sonrası teknik bakım, servis ve danışmanlık hizmetleri veriyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HABERLER


Tarih:19.09.2006

Ulukom Yazılımları Üniversitelerde ve Meslek Liselerinde

Ulukom Yazılımları Üniversitelerde ve Meslek Liselerinde

 

Ulukom’un yazılımları pek çok okul tarafından
uygulamalı ders olarak okutulmaktadır.
 
Müfredatına Ulukom’u dahil eden okullar (Alfabetik)
Aydın Üniversitesi
Beykent Üniversitesi
İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu
Mehmet Emin Horoz Lojistik Anadolu Meslek Lisesi
Yuvacık Mehmet Süha Uçar Lojistik Anadolu Meslek Lisesi
 

HABERLER


Tarih:27/05/2015

Avrupalı yazılımcılar ve sivil toplum kuruluşları yetkilileri Ulukom’un ev sahipliğinde İstanbul’da bir araya geliyorlar.

Avrupalı Gümrük ve Lojistik Yazılımcıları Birliği (ETN)’nin bu yıl ki  yıllık toplantısı  28-29 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul’da Larespark Otel /Taksim’de  gerçekleştirilecek. Kimi yerel, kimi global boyutta hizmet veren 20 yazılım şirketi yetkililerinin katılacağı toplantı ilk kez İstanbul’da yapılacak.

Ulukom’un ev sahibi üye sıfatıyla katılacağı ve özel bir sunum yapacağı toplantıda;  gerek Avrupa’da,  gerekse Türkiye’de son 1 yıl içinde gümrükleme ve lojistik alanında  yaşanan değişimler yazılım şirketleri yetkilileri ve konuk konuşmacılar tarafından değerlendirilecek.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bilgi İşlem daire başkanı Hasan Baytok, Şube başkanı Bekir Gümüş, Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği Başkan Yardımcısı Kenan Türkantos ve Utikad Genel Müdürü Cavit Uğur Türkiye adına konuk konuşmacı olarak katılırken,

EU DG Taxud’dan Risk yönetim birim başkanı Manuela Cabral, Clecat ’den Mauro Giffoni , European Shipper’s Council’dan  Godfried Smit ve World Shipping Council’dan  Damian Viccars da yabancı konuk konuşmacı olarak toplantıya katılacaklar.

 

HABERLER


Tarih:11/06/2015

Avrupalı yazılımcılar ve sivil toplum kuruluşları yetkilileri Ulukom’un ev sahipliğinde İstanbul’da bir araya geldiler.

 

HABERLER


Tarih:05/17/2018

Ulukom WiseTech Global Grup Ailesine Katıldı

17 Mayıs 2018 tarihinde Ulukom'un WiseTech Global Group bünyesine katıldığı duyuruldu.

"Tedarik zincirini iyileştirecek ve ticareti geliştirecek lojistik ve gümrük çözümleri yaratmak için WiseTech ile ortak bir vizyona sahibiz. WiseTech Global Grubu’nun bir parçası olarak, gelişimimizi arttırabilecek ve müşterilerimize daha da verimli, entegre ve otomatikleşmiş çözümler sunabileğiz; böylelikle Türkiye pazarı da daha kapsamlı olarak yarar sağlayacak."

 

-Erkin Fındık, Genel Müdür

 

"Ulukom’un WiseTech Global Grubu ile birleşen otuz yılı aşkın lojistik ve gümrük yönetim tecrübesi, Türkiye’de ve bu bölgedeki çevre pazarlardaki bütün ölçeklerdeki lojistik hizmetleri müşterilerine yarar sağlayacaktır."

 

-İlker Pakten, AR&GE Direktörü

 (Tüm basın duyurusunu görmek için aşağıdaki linki tıklayınız.)

http://www.ulukom.com.tr/wisetechnews