ULUKOM MENU
English Türkçe

Hakkımızda

Ulukom Bilgisayar, 1987 yılında Bilgi Teknolojileri sektöründe yazılım ve donanım çözümleri üretmek amacı ile kurulmuştur. Günümüzde Türkiye’nin önde gelen Lojistik, Gümrükleme ve Dış Ticaret şirketlerine yazılım çözümleri sunmaktadır. Ulukom, Türkiye’de Lojistik yazılımı ve Gümrükleme yazılımı üreten en eski şirket olduğu gibi, toplam müşteri sayısı itibariyle de lider konumdadır. Referanslarımızı www.ulukom.com.tr adresinde bulabilirsiniz.

Ulukom Bilgisayar, Temmuz 2018’de lojistik sektöründe global boyutta lider bir yazılım çözümleri geliştiricisi ve sağlayıcısı olan WiseTech Global ailesine katılmıştır. Bu önemli adımı atmamızın sebebi, müşterilerimizin bu birleşme ile doğacak oluşumdan büyük avantajlar sağlayacağına olan inancımızdır. Birleşme sonrası, Ulukom olarak büyürken çözüm ortağınız olmaya devam edeceğiz ve sizlere Ulukom çözümlerini sunmayı sürdüreceğiz. Bu hizmetlerimizi sürdürmenin yanısıra WiseTech'in global lojistik operasyon platformu CargoWise One ile entegrasyon sağlamak için de çalışmalar yürüteceğiz.

WiseTech Global’in 130’u aşkın ülkede, 7000’den fazla lojistik kurumu müşterisi vardır. Dünyadaki en büyük 50 üçüncü parti lojistik hizmet sağlayıcısının 33’ü ve en büyük 25 freight forwarder şirketinin 24’ü WiseTech Global ile çalışmaktadır. WiseTech Global, geçtiğimiz beş yıl içinde, yalnızca, yenilikçilik ve ürün geliştirmeye 200 milyon Avusturalya doları yatırım yapmıştır.

Son 30 yıl içerisinde, Türkiye ve çevre pazarlarına çalışanlarımızın yetenek, uzmanlık bilgisi ve adanmışlığı ile desteklenen kaliteli ürünler sunmaktan gurur duyuyoruz. Şimdi, inovasyonu hızlandıracak ölçek ve kapasiteye sahip küresel bir lider olan WiseTech Global ile daha da ileri gideceğiz. Lojistik operasyon ve gümrük çözümlerimizin gelişimini hızlandıracağız. Ulukom ve WiseTech Global olarak lojistik operasyonlarında, gümrük işlemlerinde ve tedarik zinciri yönetiminde ürünlerimizi, müşterilerimize büyük avantajlar sağlayacak, çok daha ileri bir seviyeye taşıma konusunda son derece kararlıyız.

Ulukom’un yazılım geliştirme faaliyetleri İTÜ Arı Teknokent’te bulunan teknoparkta yapılmaktadır. Türkiye’nin en önemli yazılım araştırma, geliştirme ve inovasyon aktivitelerinin odak noktası olan bu merkezde, Üniversite ile iş birliği imkânları yanında üretilen yazılımlar kdv’den muaf olarak sizlere ulaşmaktadır.

Konusunda uzman çalışanlarımızdan oluşan Ulukom Yazılım Destek ekibi Türkiye’nin her yerinde kurulum ve eğitim hizmetleri vermektedir. Kurulum ve eğitim sonrası destek için sabit yazılım destek ekibimize, Ulukom programı ile birlikte bilgisayarınıza yüklenen Ulukom destek yazılımı sayesinde kısa sürede ulaşabilir, buradan yazışabilir veya bir yardım talebi açabilirsiniz. Yardım talebiniz bir bilet no ile takip edilmektedir ve tüm destek ekibinin izlediği bir havuza düşmektedir. Bu yazılım üzerinden çalışanlarımız sizi talep sırasına göre cevaplamakta gerekirse bilgisayarınıza bağlanıp destek vermektedir. Yazılım destek ekibimize tek bir telefonla, ya da elektronik posta ile de kolayca ulaşabilirsiniz.

Ulukom Haberler yazılımı sayesinde yeni çıkan program güncellemeleri ve gümrük sistemleri ile ilgili bilgiler anlık olarak izlenebilmektedir. Kurlar tek bir tuşla veya program ihtiyaç duyduğu anda otomatik olarak yüklenmekte, program güncellemesi kullanıcılar tarafından kolayca yapılabilmektedir.

Ulukom İstanbul’da donanım teknik destek hizmetleri de sunmakta, Türkiye’nin her noktasına uzak erişimle geniş alan netwok(wan) bağlantı destek hizmetleri vermektedir. Toplam çözümü tek elden sağlayabilmemiz dolayısı ile hizmet kalitesi artmakta, müşterilerimiz her türlü problemini sadece firmamızla görüşerek çözebilmektedirler.

Yazılımlarımız dünyanın herhangi bir yerinden internet üzerinden erişilerek kullanılabilir ve bunun için de ek işletim sistemi ve donanım yatırımı gerektirmez.

Bilgi Teknolojileri Sektöründe başarının anahtarı satış sonrası hizmetlerdir. Bu bilinçle, size hak ettiğiniz hizmeti uzman ekibimizle verebilmeyi umut eder, işlerinizde başarılar dileriz.

Ulukom Lojistik Yazılımı

Ulukom, Lojistik ve Gümrükleme Yazılımları konusunda Türkiye’nin en tecrübeli yazılım şirketi olup halen 400’ün üzerinde lojistik hizmet sağlayıcı (Freight Forwarder, Taşıyıcı, Acente, Depo ve Antrepo İşletmecisi vb.) Ulukom’un Lojistik Programı’nı kullanmaktadır. 1989 yılında yazılan Türkiye’nin ilk hava kargo programı ile başlayan süreç, bugün yaklaşık 70 modülden oluşan entegre bir lojistik ERP yazılım platformuna dönüşmüştür.

Bu platformda tüm taşıma modları mevcut olup; Kara taşımacılığı konusunda hem Uluslararası Karayolu hem de Yurtiçi Karayolu çözümü mevcuttur. Bu çözümler Filo ve Sürücü Yönetimi modülü ile entegre olup hem Nakliye Yazılımı olarak hem de Karayolu Freight Forwarder Yazılımı olarak kullanılabilmektedir. Pazarlama ve Satış Yönetimi, CRM (Müşteri ilişkileri Yönetimi), Elektronik Arşivleme gibi modüllerle desteklenen operasyonel modüller tüm bu taşıma modlarında faaliyet gösteren şirketler için uçtan uca çözüm oluşturmaktadır.

Denizyolu Taşımacılığında gerek konteyner, gerekse kuru ve dökme yük taşımacılığı için çözüm mevcut olup çok sayıda Freight Forwarder, Mali İşler modülleri ile entegre olarak yazılımımızı işletmelerinin tek yazılım platformu olarak kullanmaktadırlar. Türkiye’deki Konteyner Hat Acentelerinin hemen hemen tamamı Ulukom’un Özet Beyan yazılımını ve önemli bir kısmı da Ulukom Gemi Hat Acenteliği Yazılımını kullanmaktadır. Ulukom’un 2014 yılında ürettiği Liman ve Transit Gemi Acenteliği Yazılımı sektöründe kullanılan ilk ve tek ERP yazılımıdır.

Havayolu Taşımacılığında gerek IATA, gerekse Non-IATA olan önemli sayıda Freight Forwarder tarafından kullanılan yazılımımız, Mali İşler Modülleri ile entegre çalışmasının yanı sıra E-AWB konusunda da çözüm sunmaktadır.

Ulukom Lojistik Yazılımı Demiryolu, karma ve proje taşımacılığı konusunda da çözüm sunmakta olup en önemli avantajımız ürünün modüler yapıda entegre olarak müşteri taleplerine paralel olarak sürekli geliştirilmesidir.

Ulukom Antrepo Yazılımı; Gümrüklü Antrepolarda giriş, çıkış ve stok takibi amaçlı kullanılmakta olup, en karmaşık antrepo tariflerinde bile dönemsel hesapların otomatik yapılarak tek tek veya toplu olarak faturaya dönüştürülmesini sağlamaktadır. El terminali ile giriş çıkış işlemlerinin takibi ve müşterilere Web üzerinden stok ve muhasebe bilgilerinin takibinin sağlanması Ulukom Antrepo Programı’nın sağladığı diğer önemli faydalardır.

Ulukom Depo Yazılımı; serbest depolarda giriş, çıkış ve stok takibi amaçlı kullanılmakta olup, en karmaşık depo tariflerinde bile dönemsel hesapların otomatik yapılarak tek tek veya toplu olarak faturaya dönüştürülmesini sağlamaktadır. El terminali ile giriş çıkış işlemlerinin takibi ve müşterilere Web üzerinden stok ve muhasebe bilgilerinin takibinin sağlanması Ulukom Depo Programı’nın sağladığı diğer önemli faydalardır.

Ulukom’un tüm lojistik operasyonel modülleri ile entegre çalışan ve her boy şirkete hitap eden Mali İşler çözümleri mevcuttur. Finans (Ön Muhasebe), Genel Muhasebe, İnsan Kaynakları, Sabit Kıymetler, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv ve e-Mutabakat’tan oluşan bu modüller ve operasyondan akan bilgiler sayesinde şirketlerin gerek muhasebesel yükümlülüklerinin yerine getirilmesi gerekse tahsilat ve ödeme süreçlerinin yönetilmesi çok daha kolay bir hale gelmektedir.

Ulukom Lojistik, Nakliye, Depo ve Antrepo Yazılımı gerek lisans bazlı satın alma ile gerekse kiralama yöntemi ile bulut üzerinden kullanılabilir.

Ulukom Gümrük İşlemleri Yazılımı

Ulukom, Gümrük Yazılımı konusunda Türkiye’nin en tecrübeli yazılım şirketi olup, PC üzerinde çalışan Türkiye’nin ilk Gümrük Yazılımı 1989 yılında Ulukom tarafından üretilmiştir. İlk yıllarda yaptığı hesaplamaları çarşaf beyanname olarak adlandırılan geniş beyanname üzerine basmaya yarayan program, 1999 yılında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından başlatılan T.C. Gümrük Modernizasyon projesi kapsamında beyanname tescil işlemlerini elektronik ortamda EDI mesaj formatı ile yapmaya başlamıştır. Halen 400 den fazla Gümrükleme, Dış Ticaret ve Nakliye firması Ulukom Gümrük İşlemleri Programı'nı kullanmaktadır. Gümrüklerde detay beyan tescili 2008 yılından beri xml bazlı mesaj sistemi ile elektronik imzalı olarak yapılabilmektedir. Proje kapsamında Gümrüklerde BİLGE adında bir yazılım kullanılmakta, dileyen mükellefler Gümrüklerdeki veri giriş salonlarından BİLGE’yi kullanarak, dileyen mükellefler de kendi ofislerindeki gümrükleme programları kullanarak beyannamelerini tescil ettirebilmektedirler. Bu projeden yola çıkılarak Ulukom Gümrük Programı’nın gümrük beyannamesi hazırlayan bölümleri BİLGE ile benzer dizayn edilmiştir. Böylece kullanıcı kendi ofisinde de sanki Gümrük veri giriş salonlarında çalışıyormuş gibi rahat çalışabilmektedir.

Ulukom Gümrük İşlemleri Programı, BİLGE programında, Elektronik imza’da ve mevzuatta olabilecek değişikliklere karşılık sürekli güncel tutulmaka ve müşterilerimizin Gümrükle uyum içinde çalışmaları sağlanmaktadır. Artık Gümrük Mükellefleri için vazgeçilmez olan elektronik imza kullanımı konusunda süreklilik ve destek çok önemlidir.

Ulukom’un yardım masası gündelik yaşanacak her türlü problemde kullanıcılara anında destek vermekte ve gerekirse on-line olarak bağlanarak sorunları çözmektedir.

İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliklerinde online kayıt ve onay işlemi gerçekleştirebilmek için geliştirilen e-Birlik projesinde de Türkiye’deki ilk tescil 13/05/2003 tarihinde Ulukom Gümrük İşlemleri Sistemi tarafından alınmış, 2008 yılında İhracatçı Birliklerinde de gümrükle paralel elektronik imza çalışması yapılmıştır.

Ulukom Özet Beyan Yazılımı

Özet Beyan T.C. Gümrük Modernizasyonu projesi kapsamında elektronik ortamda ilk kez 2000 yılında verilmeye başlanmış ve Ulukom Özet Beyan Yazılımı bir süre bu alanda kullanılan tek yazılım olmuştur. Program temel olarak; elektronik imza ile, gümrüklere gitmeden kendi ofisinizden özet beyan tescili alınmasında kullanılmaktadır. Sağlanan ara yüz üzerinden girilen Özet Beyan bilgileri 2008 yılından bu yana elektronik imza ile imzalanarak web servisleri aracılığı ile xml formatında gümrüğe gönderilerek tescil alınmakta ve tescilli özet beyanı ofisinizdeki yazıcınızdan bastırılarak diğer işlemlere geçilmektedir.

Ulukom Özet Beyan Yazılımı’nı kullanmak çok kolaydır. Ulukom Özet Beyan Yazılımı, gümrüklerde kullanılan Özet Beyan yazılımı ile aynı fonksiyonları içermektedir. Ulukom Özet Beyan Yazılımı ile her türden (Hava İth/İhr,Kara İth/İhr, Deniz İth/İhr, Transit İth/İhr, Demiryolu İth/İhr..) özet beyanların tescili yapılabilmektedir. Mevcut personelinizden gümrüklerde Özet Beyan bilgisi girmiş olan kişilerin Ulukom Özet Beyan Programına adaptasyonları çok kolay olacaktır. Programda tescil almanın yanı sıra geçmişe dönük her türlü istatistiki raporları almak da mümkündür.

Ulukom Özet Beyan Programı, halen sektörde en yaygın kullanılan yazılımdır. Ulukom Türkiye’de 2000 yılında EDI (elektronik veri transferi) yolu ile alınan ilk özet beyan tescilinden itibaren bu hizmeti verme konusunda uzmanlaşmış olup halen, Türkiye’de e-imza yolu ile verilen özet beyanların yaklaşık % 60’ı Ulukom lojistik özet beyan programı vasıtası ile verilmektedir.

Ulukom Lojistik Özet Beyan Yazılımı’nı dilerseniz satın alabilir, dilerseniz internet üzerinden yıllık kullanım bedeli ödeme esası ile kullanabilirsiniz. Her iki durumda da program çok kullanışlı ve ekonomiktir.

Programımız 2012 yılı başında geçilen yeni özet beyan formatına da uygun olup, formatla ilgili Bakanlık tarafından yapılan değişiklikler de programa ücretsiz olarak ilave edilmektedir.

Ulukom’un Gümrükleme konusundaki çözümleri sadece Detay Beyan ve Özet Beyan’la sınırlı olmayıp, gümrükle bağlantılı çalışan tüm beyan türlerinde bir çözüm mevcuttur. Örneğin Transit Beyanname (NCTS), Hızlı Kargo Gümrük Beyannamesi (ETGB), Dolaşım e-Belge Yönetim Sistemi, Konteyner Takibi - Konteyner Takip Formu İşlemleri, Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Sistemi, Liman Tek Pencere Sistemi, Müşteri Gümrük Bilgi Sistemi (e-Gümrük), Gümrük e-Arşiv bunların bazılarıdır.

Mesajınız göneriliyor. Lütfen bekleyiniz.
Mesajınızı aldık, ekibimiz kısa sürede sizinle iletişime geçecektir. İlginize teşekkür ederiz.
Mesajınız gönderilirken bir hata oluştu. Lütfen hataları düzeltiniz veya daha sonra tekrar deneyiniz.